CİKCİLLİ PROFESYONEL ANAHTARCI

 Anahtarcılık herkesçe kolay bir meslek gibi görünmektedir ancak aksine diğer meslekler kadar zor yanları da vardır.  Çoğu insan kapıda kaldığında kendileri açmaya çalışır. Eskiden kapıların kilit sistemleri çok çeşitli olmadığı için kolayca açılıyordu ancak günümüzde bu kadar kolay değildir kapı açma işlemleri. Dediğimiz gibi çoğu insan kapı açma işlemini dener ancak başarılı olamazlar. Artık yeni nesil kapılarda iki tane kilit mekanizması bulunmaktadır. Üst kilitler genellikle fiam yani çivi benzeri kilit ve anahtar sistemi olur. Diğer ikinci kilitler ise daha klasik tüm standart kapılarda bulunan pirinçten yapılan kilitler bulunmaktadır. Kilitli kalan kapıları açmak kolay değildir neden  diye soracak olursanız en azından mekanik bilgisi olması gerekmekte ve Çilingir aletlerinin kullanılmasına mutlaka hakim olması gerekmektedir. Aksi takdirde kapılarınıza mutlaka zarar verebilirsiniz. Profesyonel çilingirler Barel kırma aletleri ile kapılara zarar vermeden açabiliyorlar fakat çıplak elle bunun mümkün olması şansı %0 o yüzden bu işlem için mutlaka bir anahtarcıdan yardım olmanız gerekmektedir. Kilitlenen kapıyı açtıktan sonra yeniden bir kilit olması gerekmektedir ki, kapının yeniden kilitlenebilmesi gerekmektedir. Bu konuda birçok mevcut kilit vardır.Cikcilli de anahtarcı olarak  burada sizlere danışmanlık yapmak adına size bir kaç tavsiyede bulunacağız.

  Çelik kapılar gün geçtikçe hızla şekil ve ebat ve mekanik olarak değişmektedir . Bunları ve özel imalatı olan kapıları da düşünürsek  kapı ölçüleri bilgisine hakim olup  önce hırsızlığa karşı ufak çapta önlem almak istiyorsanız kale tuzaklı barel halk arasında KTB diye bilinmektedir. Bu kilitten mutlaka kapınıza yapmanızı öneririz. KTB ne işe yarar kısaca bilgi verelim. Hırsızlık olaylarında hırsızların genellikle barelleri barel kırma aparatıyla kırdıkları için mevcut kapıda takılı kalan bareller ortadan kırılarak hemen kapıdan çıkartılabiliyor. Fakat KTB taktırırsanız bareli ne kadar kırarsa kırsın uç anahtar kısmının orayı kesinlikle kapıdan sökemez ve bu da hırsızı oyalamış olur bu barellerin aynı işlevi gören birde alarmlısı vardır. Böylelikle bir nebzede olsa mutlaka kapılarda güvenlik sağlamış olurlar. Diğer bir Çelik kapı kilit güçlendirme mekanizması ile hırsızların kapı aralarınalevye,tonavida, delici, kesici aletleri sokarak kırarak  açmamaları için sulandırılmış çelik barel ve çelik göbeklerle mevcut kilitlerinizi koruma altına alıp delinmeye ve kanırtılmaya karşı %100 çözüm sağlamaktayız.

  Alanya çilingir firması, Cikcilli de  anahtarcı olarak yıllardır hizmet vermekteyiz. Siz değerli müşterilerimiz mağdur olduğunuz da cikcilli anahtarcı sizlere her zaman destek vermektedir. Güvenli ve kaliteli bir hizmet için bizleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.