ALANYA ÇİLİNGİR

Bir çilingir nasıl özelliklere sahip olmalıdır? Öncelikle bir çilingir kesinlikle güvenilir ve dikkatli olmalıdır. Çilingirin işi çabuk kavrayabilmesi ve pratik olabilmesi gerekmektedir. Değerli müşterilerimiz, her zaman her çilingire güvenmenizi tavsiye etmiyoruz. En basitinden kapı açarken kapıya zarar vermeyecek şekilde kapı açılmalıdır. Günün her saati çalışan bir meslektir çilingirlik. Çilingirlik ciddi bir sabır gerektirir. 

  Alanya çilingir olarak temiz ve titiz bir şekilde çalıştığımızı belirtmek isteriz. Sizlerin memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Mesleğin getirdiği bazı özelliklerden size bahsetmek istiyoruz. Bir çilingir sağlıklı olmalı ve özellikle görme problemi olmamalıdır, sabırlı ve dikkatli olmalı, bir işi planlayabilmeli ve uygulamaya çabuk koyabilmeli, sorumluluk sahibi, el ve parmaklarını profesyonel şekilde kullanabilmelidir.

    ‘’Alanya çilingir’’ olarak sizlere çilingir nedir, nasıl iş yapar bunlardan bahsetmek istiyoruz.  Çilingir, işlemeyen kapı, kasa, oto,masa ve dolap gibi eşyaların kilitlerini açma, kilide ve anahtara göre anahtar, kilit montajı, kilit bakım ve onarım işlerini yapan kişidir. Bir anahtarcı örnek anahtara chip kontrolü yapar, anahtarın kopyasını çıkarır, anahtarda yapım esnasında  oluşan çapakları alır, anahtarı kodlar, maymuncuk hazırlar, kilit açma tutanağı doldurur, kilidi açar, kilide anahtar yapar, kilit tamir ve bakımlarını yapar,, kilit şifrelerini değiştirir, kilide barel takar, emniyet sistemi takar.

  Alanya da çilingir olarak kullandığımız malzemelerden bahsedeceğiz. Kısa anahtar makinesi, chip detektörü, işlenmemiş ham anahtar, anahtar yapma makinesi, şifreli bilyeli anahtar makinesi, matkap, zımpara taşı, çark, el ve tezgah mengenesi, tornavida, ayarlı pense, segman pensesi, pim tutma apartı, maymuncuk takımı, mastar, çelik tel,törpü,demir ve kıl testere kolu, fırçalı taş motoru,tesviyeci eğeleri, pafta ve kılavuz takımı, kumpas, lokma takımı, keski takımı, allen anahtar takımı, pim tutma apartı, barel söke mili, cımbız, çekiç, el tezgahı, şarjlı ve akülü matkap, iskarpela takımı, el feneri, kargaburun, teknik endoskopi cihazı, şoklama kablosu, kulakık, pas sökücü, master pim seti, transponder, diagnostik cihazı gibi malzemeleri kullanmaktayız.

  Çilingirlik herkesin yapabileceği bir meslek olarak görülse de öyle değildir. Çilingirin güvenilir ve pratik olması gerekmektedir. Herkese güvenemez ve evinizin kilidini yaptıramazsınız. Bu yüzden anahtarcı seçerken çok dikkatli olmalısınız. Toplumumuzda çilingirliği basit bir iş gibi gören bireyler mevcuttur. Çilingirlik ciddi bir dikkat, güven ve sabır gerektiren bir meslektir. Alanya da çilingir olarak bizlere sonsuz güvenebilir ve ihtiyacınız olduğu her saatte bizlere ulaşabilirsiniz. Bizler sizlere iyi bir hizmet vermek için yıllardır işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayız.