TOSMUR ÇİLİNGİR

Tosmur çilingir olarak sizlere çilingir nedir, nasıl iş yapar bunlardan bahsetmek istiyoruz.  Çilingir, işlemeyen kapı, kasa, oto, masa ve dolap gibi eşyaların kilitlerini açma, kilide ve anahtara göre anahtar, kilit montajı, kilit bakım ve onarım işlerini yapan kişidir. Bir anahtarcı örnek anahtara chip kontrolü yapar, anahtarın kopyasını çıkarır, anahtarda yapım esnasında  oluşan çapakları alır, anahtarı kodlar, maymuncuk hazırlar, kilit açma tutanağı doldurur, kilidi açar, kilide anahtar yapar, kilit tamir ve bakımlarını yapar,, kilit şifrelerini değiştirir, kilide barel takar, emniyet sistemi takar.

   Tosmur’da çilingir firması olarak değerli müşterilerimize biz çilingirlerin kullandığı maymuncuk çeşitlerinden biraz bahsedeceğiz. Bu bahsedeceğimiz ürünlere sizlerin piyasada ulaşmanız biraz daha zordur. Çilingirlerin kullanabileceği bu ürünleri kolaylıkla alabilmeniz mümkün olmayabilir. Biz çilingirler ise bu ürünleri alırken tutanak karşılığında işyeri belgelerimiz ve ustalık belgelerimizi göstererek alıyoruz. Bu maymuncuklar ise kullanılacağı alana göre değişiklik göstermektedir. 

1)      Ev kapısı, çelik kapı veya ahşap kapılarda kullanılmak üzere, mekanik olan yale tip barel çevirme maymuncuğu

2)      Yale tip barel çevirmek için şarjlı model elektrikli maymuncuk takımları

3)      Bilyalı bareller için bilyalı maymuncuklar

4)      Rozetli kapılarda rozet koparma apartları

5)      Bu kapılarda kullanılan ek ilave takımlar, kapı açma telleri ve çeşitleri

6)      Pasa kasası, çelik kasa açma işleminde kullanılan mekanik kasa açma apartları

7)      Kasa açmak için kullanılan elektrikli ve şarjlı matkap ve değişik ölçülerde demir delici uçlar

8)      Kasa kilidi için üretilmiş olan şarjlı kasa maymuncukları

9)      Oto kapısı açmak için kullanılan maymuncuk apartları ise her araç markası için bir takım olarak baz alınmaktadır. Piyasada yaygın olarak bulunan ortalama 15 adet marka varsa bu 15 marka için tek tek  maymuncuk takımıdır.

  Bir çilingir nasıl özelliklere sahip olmalıdır? Öncelikle bir çilingir kesinlikle güvenilir ve dikkatli olmalıdır. Çilingirin işi çabuk kavrayabilmesi ve pratik olabilmesi gerekmektedir. Değerli müşterilerimiz, her zaman her çilingire güvenmenizi tavsiye etmiyoruz. En basitinden kapı açarken kapıya zarar vermeyecek şekilde kapı açılmalıdır. Günün her saati çalışan bir meslektir çilingirlik. Çilingirlik ciddi bir sabır gerektirir. 

  Tosmur çilingir olarak temiz ve titiz bir şekilde çalıştığımızı belirtmek isteriz. Sizlerin memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Mesleğin getirdiği bazı özelliklerden size bahsetmek istiyoruz. Bir çilingir sağlıklı olmalı ve özellikle görme problemi olmamalıdır, sabırlı ve dikkatli olmalı, bir işi planlayabilmeli ve uygulamaya çabuk koyabilmeli, sorumluluk sahibi, el ve parmaklarını profesyonel şekilde kullanabilmelidir.