TOSMUR ÇİLİNGİR

Çilingirler evimizin anahtarını veya önemli araç gereçlerimizin güvenlik anahtarlarını unuttuğumuz zaman bize en güvenli ve profesyonel şekilde yardımcı olan ustalardır. Teoride herkesin bu mesleği yapabileceği düşünülür ancak pratikte bu işin de her işte olduğu gibi kendine has püf noktaları olduğu anlaşılır. Bu işin niteliklerine sahip olmayan kişilerin bu mesleği yapması oldukça zordur. Her gün her saat çalışan çilingirler müşterilerin bir telefonu ile sabah, öğle, akşam, gece demeden işlerini yapmaya giderler.

Siz değerli müşterilerimize biz çilingirlerin kullandığı maymuncuk çeşitlerinden biraz bahsedeceğiz. Bu bahsedeceğimiz ürünlere sizlerin piyasada ulaşmanız biraz daha zordur. Çilingirlerin kullanabileceği bu ürünleri kolaylıkla alabilmeniz mümkün olmayabilir. Biz çilingirler ise bu ürünleri alırken tutanak karşılığında işyeri belgelerimiz ve ustalık belgelerimizi göstererek alıyoruz. Bu maymuncuklar ise kullanılacağı alana göre değişiklik göstermektedir.  Ev kapısı, çelik kapı veya ahşap kapılarda kullanılmak üzere, mekanik olan yale tip barel çevirme maymuncuğu, yale tip barel çevirmek için şarjlı model elektrikli maymuncuk takımları, bilyalı bareller için bilyalı maymuncuklar, rozetli kapılarda rozet koparma apartları, bu kapılarda kullanılan ek ilave takımlar, kapı açma telleri ve çeşitleri,Pasa kasası, çelik kasa açma işleminde kullanılan mekanik kasa açma apartları, kasa açmak için kullanılan elektrikli ve şarjlı matkap ve değişik ölçülerde demir delici uçlar,kasa kilidi için üretilmiş olan şarjlı kasa maymuncukları ,oto kapısı açmak için kullanılan maymuncuk apartları ise her araç markası için bir takım olarak baz alınmaktadır. Piyasada yaygın olarak bulunan ortalama 15 adet marka varsa bu 15 marka için tek tek maymuncuk takımıdır.

Tosmur çilingir ustaları olarak bir çilingirin el aletlerinden bahsedeceğiz. Tornavida setleri; ince, kalın ,yıldız, düz gibi çeşitler, pens çeşitleri; yan keski, pense, karga burun gibi çeşitler, sekman pensler, açıkağız anahtar çeşitleri, eğe çeşitleri, ahşap eğesi, demir eğesi, ince diş ve kalın dişli eğe çeşitleri ile yerine göre kullanılacak boylarda büyük, küçük orta boy eğeler, elektrikli el aletleri olarak şarjlı matkaplar, fırça ve taş motorlarıdır.  Bunları sizlere anlatmamızın sebebi piyasada çok fazla işini bilmeyen sahte çilingirler olduğu için ve bu konu hakkında biraz bilgi sahibi olmanızdır. Tercih edeceğiniz çilingir ustaları oldukça önemlidir. Tosmur çilingir ustaları yıllardır bu işin içinde olan kaliteli ustalardır. Gönül rahatlığıyla onları tercih edebilir ve onlardan yardım alabilirsiniz. Tosmur çilingir ustaları daima yanınızdadır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.