KESTEL ÇİLİNGİRLİK

Bir çilingir nasıl özelliklere sahip olmalıdır? Öncelikle bir çilingir kesinlikle güvenilir ve dikkatli olmalıdır. Çilingirin işi çabuk kavrayabilmesi ve pratik olabilmesi gerekmektedir. Değerli müşterilerimiz, her zaman her çilingire güvenmenizi tavsiye etmiyoruz. En basitinden kapı açarken kapıya zarar vermeyecek şekilde kapı açılmalıdır. Günün her saati çalışan bir meslektir çilingirlik. Çilingirlik ciddi bir sabır gerektirir. 

  Kestel çilingir olarak temiz ve titiz bir şekilde çalıştığımızı belirtmek isteriz. Sizlerin memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Mesleğin getirdiği bazı özelliklerden size bahsetmek istiyoruz. Bir çilingir sağlıklı olmalı ve özellikle görme problemi olmamalıdır, sabırlı ve dikkatli olmalı, bir işi planlayabilmeli ve uygulamaya çabuk koyabilmeli, sorumluluk sahibi, el ve parmaklarını profesyonel şekilde kullanabilmelidir.

  Çilingirler evimizin anahtarını veya önemli araç gereçlerimizin güvenlik anahtarlarını unuttuğumuz zaman bize en güvenli ve profesyonel şekilde yardımcı olan ustalardır. Teoride herkesin bu mesleği yapabileceği düşünülür ancak pratikte bu işin de her işte olduğu gibi kendine has püf noktaları olduğu anlaşılır. Bu işin niteliklerine sahip olmayan kişilerin bu mesleği yapması oldukça zordur. Her gün her saat çalışan çilingirler müşterilerin bir telefonu ile sabah, öğle, akşam, gece demeden işlerini yapmaya giderler.

  Kestel çilingir olarak sizlere çilingir nedir, nasıl iş yapar bunlardan bahsetmek istiyoruz.  Çilingir, işlemeyen kapı, kasa, oto, masa ve dolap gibi eşyaların kilitlerini açma, kilide ve anahtara göre anahtar, kilit montajı, kilit bakım ve onarım işlerini yapan kişidir. Bir anahtarcı örnek anahtara chip kontrolü yapar, anahtarın kopyasını çıkarır, anahtarda yapım esnasında  oluşan çapakları alır, anahtarı kodlar, maymuncuk hazırlar, kilit açma tutanağı doldurur, kilidi açar, kilide anahtar yapar, kilit tamir ve bakımlarını yapar,, kilit şifrelerini değiştirir, kilide barel takar, emniyet sistemi takar.

  Evinize veya işyerinize kısacası önemli bir yere çağırdığınız çilingirlere güvenlik, iyi bir iş çıkarma gibi nedenlerden dolayı dikkat etmelisiniz ve herkesi çilingir diye çağırmamalısınız. Toplumumuzda çilingirliği basit gören bireyler bulunmaktadır. Bunun yanlış olduğunu şu örneklerle açıklayabiliriz. Çilingir ustası açacağı kapıya kesinlikle zarar vermemelidir. Ayrıca kapınıza gelen çilingirin anahtarcılar ve çilingirler derneğine, odasına kayıtlı olup olmadığını ve ustalık belgelerinin bulunup bulunmadığını, kimlik kartlarını, sizin şikayetinizi kolayca ve hızlıca anlayıp bir çözüm getirebildiğine ve en önemlisi size sağladığı güvenliğe dikkat etmelisiniz. Kestel de çilingirlik işleriniz olduğunda kaliteli ve güvenli bir işçilik istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Sizlerin mağdur olmaması için yıllardır hizmet vermekteyiz.