KESTEL PROFESYONEL ANAHTARCI

  Günümüzde kilit, anahtar ve benzeri eşyalar modern firmalar tarafından seri olarak üretildiği için çilingirlerin önemi azalmıştır. Onların yerini hazır kilit ve anahtar satan ya da bir anahtardan makine yardımıyla benzerini çoğaltan anahtarcılar aldı. Ancak çilingirlik ne kadar basit bir meslek gibi görünse de kolay değildir.

  Çilingirler evimizin anahtarını veya önemli araç gereçlerimizin güvenlik anahtarlarını unuttuğumuz zaman bize en güvenli ve profesyonel şekilde yardımcı olan ustalardır. Teoride herkesin bu mesleği yapabileceği düşünülür ancak pratikte bu işin de her işte olduğu gibi kendine has püf noktaları olduğu anlaşılır. Bu işin niteliklerine sahip olmayan kişilerin bu mesleği yapması oldukça zordur. Her gün her saat çalışan çilingirler müşterilerin bir telefonu ile sabah, öğle, akşam, gece demeden işlerini yapmaya giderler.

  Çilingirlik herkesçe kolay bir meslek gibi görünmektedir ancak aksine diğer meslekler kadar zor yanları da vardır.  Çoğu insan kapıda kaldığında kendileri açmaya çalışır. Eskiden kapıların kilit sistemleri çok çeşitli olmadığı için kolayca açılıyordu ancak günümüzde bu kadar kolay değildir kapı açma işlemleri. Dediğimiz gibi çoğu insan kapı açma işlemini dener ancak başarılı olamazlar. Artık yeni nesil kapılarda iki tane kilit mekanizması bulunmaktadır. Üst kilitler genellikle fiam yani çivi benzeri kilit ve anahtar sistemi olur. Diğer ikinci kilitler ise daha klasik tüm standart kapılarda bulunan pirinçten yapılan kilitler bulunmaktadır. Kilitli kalan kapıları açmak kolay değildir neden diye soracak olursanız en azından mekanik bilgisi olması gerekmekte ve Çilingir aletlerinin kullanılmasına mutlaka hakim olması gerekmektedir. Aksi takdirde kapılarınıza mutlaka zarar verebilirsiniz. Profesyonel çilingirler Barel kırma aletleri ile kapılara zarar vermeden açabiliyorlar fakat çıplak elle bunun mümkün olması şansı %0 o yüzden bu işlem için mutlaka bir anahtarcıdan yardım olmanız gerekmektedir. Kilitlenen kapıyı açtıktan sonra yeniden bir kilit olması gerekmektedir ki, kapının yeniden kilitlenebilmesi gerekmektedir. Bu konuda birçok mevcut kilit vardır. Kestel de profesyonel çilingir olarak burada sizlere danışmanlık yapmak adına size bir kaç tavsiyede bulunacağız.

  Dediğimiz gibi çilingirlik herkesin yapabileceği kadar kolay bir meslek değildir. Kilit açma işlemlerinizde mağduriyet yaşamak istemiyor, kapılarınıza zarar gelsin istemiyor, kötü bir sonuç almak istemiyorsanız mutlaka bir çilingirden yardım almalısınız. Aksi takdirde hem vakit kaybedecek hem de daha fazla maliyetle bu sorunu halledeceksiniz. Biz Alanya çilingir firması ,Kestel de profesyonel çilingir olarak birçok müşterimize yardımcı olmuş ve onları mağduriyetten kurtarmış bulunmaktayız. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.