KESTEL KAPI AÇMA

 Alanya çilingir şirketi olarak sizlere kapı açmanın önemini ve yöntemlerini anlatacağız. Burada bahsettiğimiz akıla ilk gelen kapı açma değildir. Aklımıza ilk gelenden kast ettiğimiz olay otel kapılarında belboyların veya valelerin kapıları açmasıdır. Ancak biz burada bir çilingirin kapıyı açarken nelere dikkat ettiğinden ve nasıl yaptığından bahsedeceğiz.

  Kapı açma yöntemleri çok farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Sadece bir kapı açma yöntemi ile tüm kapıları açamazsınız. Her kapının kapı açma uygulaması farklı olmaktadır. Kapıların çeşitli olması beraberinde kapı açma yöntemlerinin çeşitliliğini de getirmektedir. Bu yüzden kapı açmak sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Bazı kapı açma yöntemlerinden bahsedelim. Aslında kapı açma yöntemleri kapılara göre değişiklik gösterdiği için mekan şeklinde bir gruplandırma yapılmaktadır.

1)      Ev,ofis, işyeri,yazlık gibi mekanların kapı açma yöntemleri

2)      Kasa(elektronik, mekanik, özel yapım kilitler)

3)      Araç( oto, iş makinesi ,tır,gemi gibi) mekanik ve immobilier sistemler dahil

  Kapı açma yöntemlerini bu şekilde sınıflandırmaktayız. Günümüzde teknoloji çok geliştiğinden kapı sistemleri de oldukça gelişmiştir. Parmak izini tanıtabileceğimiz kilitler, göz taramalı kilitler, anahtarsız kartlı araç kilitleri gibi çok çeşitte kilit üretilmektedir ve kullanılmaktadır. Bu nedenlerden dolayı kapı açma yöntemleri için de değişik apartlar ve aletler her geçen gün yenilenip gelişmektedir. Fazla miktarda ödemeler yapıp yeni aldığımız aletleri kullanamadan yenisi çıkmaktadır. Bu da daha çok araç gereç ihtiyacını beraberinde getiriyor.

  Sizlere basit bir kapı açma örneği ve yöntemi anlatacağız. Öncelikle açılacak olan kapının fiziki incelemesi yapılmaktadır; kapı kanadı ve kasası ahşap mı, metal mi, çelik mi, kapı kasası ve anahtarı bu materyallerin karışımından mı üretilmiş, ana kapının dışında ikinci bir kapı kullanılmış mı gibi araştırmalar yapılmaktadır. İkinci olarak açılacak kapının kilidi veya kilitlerinin çeşitleri tespit edilmelidir; asma kilit veya türevleri, ahşap kapı kilidi( silindirli, sürgülü, dilli, rulmanlı),ahşap kapı emniyet kilidi(muhtelif marka, model ve ölçülerde olmaktadır.),demir kapı kilitleri çok fazla çeşitli olmaktadır,hırsız kapıları gibi. Üçüncü olarak hangi tür kapı kanadı ve kasası kullanıldığına karar verip ve kapı kanadında kullanılan çeşidin tespit edilip şu aşamalar araştırılmalıdır; bu kilitte kullanılan silindir standart bir silindir mi, güvenlik seviyesine sahip bir silindir mi, yoksa özel tasarım mı gibi konulara dikkat edilmelidir. Son olarak da kapı açma işini yapabilmek için gerekli alet ve edevatlara sahip miyiz buna bakılmalı ve işlem yapılmalıdır.

  Alanya çilingir firması olarak Kestel kapı açma işlemlerinde sizler için yıllardır hizmet vermekteyiz. Güvenilir ve kaliteli bir işçilik için bizlere ulaşabilirsiniz. Kestel de kapı açma işi bizim işimizdir.