MAHMUTLAR ÇİLİNGİR

Mahmutlar çilingir olarak sizlere çilingir nedir, nasıl iş yapar bunlardan bahsetmek istiyoruz.  Çilingir, işlemeyen kapı, kasa, oto, masa ve dolap gibi eşyaların kilitlerini açma, kilide ve anahtara göre anahtar, kilit montajı, kilit bakım ve onarım işlerini yapan kişidir. Bir anahtarcı örnek anahtara chip kontrolü yapar, anahtarın kopyasını çıkarır, anahtarda yapım esnasında  oluşan çapakları alır, anahtarı kodlar, maymuncuk hazırlar, kilit açma tutanağı doldurur, kilidi açar, kilide anahtar yapar, kilit tamir ve bakımlarını yapar, kilit şifrelerini değiştirir, kilide barel takar, emniyet sistemi takar.

 Mahmutlar çilingir firması olarak değerli müşterilerimize biz çilingirlerin kullandığı maymuncuk çeşitlerinden biraz bahsedeceğiz. Bu bahsedeceğimiz ürünlere sizlerin piyasada ulaşmanız biraz daha zordur. Çilingirlerin kullanabileceği bu ürünleri kolaylıkla alabilmeniz mümkün olmayabilir. Biz çilingirler ise bu ürünleri alırken tutanak karşılığında işyeri belgelerimiz ve ustalık belgelerimizi gösteririz. Bir çilingir nasıl özelliklere sahip olmalıdır? Öncelikle bir çilingir kesinlikle güvenilir ve dikkatli olmalıdır. Çilingirin işi çabuk kavrayabilmesi ve pratik olabilmesi gerekmektedir. Değerli müşterilerimiz, her zaman her çilingire güvenmenizi tavsiye etmiyoruz. En basitinden kapı açarken kapıya zarar vermeyecek şekilde kapı açılmalıdır. Günün her saati çalışan bir meslektir çilingirlik. Çilingirlik ciddi bir sabır gerektirir. 

Mahmutlar çilingir olarak temiz ve titiz bir şekilde çalıştığımızı belirtmek isteriz. Sizlerin memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Mesleğin getirdiği bazı özelliklerden size bahsetmek istiyoruz. Bir çilingir sağlıklı olmalı ve özellikle görme problemi olmamalıdır, sabırlı ve dikkatli olmalı, bir işi planlayabilmeli ve uygulamaya çabuk koyabilmeli, sorumluluk sahibi, el ve parmaklarını profesyonel şekilde kullanabilmelidir. Bu maymuncuklar ise kullanılacağı alana göre değişiklik göstermektedir. Evinize veya işyerinize kısacası önemli bir yere çağırdığınız çilingirlere güvenlik, iyi bir iş çıkarma gibi nedenlerden dolayı dikkat etmelisiniz ve herkesi çilingir diye çağırmamalısınız. Toplumumuzda çilingirliği basit gören bireyler bulunmaktadır. Bunun yanlış olduğunu şu örneklerle açıklayabiliriz. Çilingir ustası açacağı kapıya kesinlikle zarar vermemelidir.

Ayrıca kapınıza gelen çilingirin anahtarcılar ve çilingirler derneğine, odasına kayıtlı olup olmadığını ve ustalık belgelerinin bulunup bulunmadığını, kimlik kartlarını, sizin problemlerinizi kolayca ve hızlıca anlayıp bir çözüm getirebildiğine ve en önemlisi size sağladığı güvenliğe dikkat etmelisiniz. Mahmutlar çilingir bir çilingirde olması gereken bütün özelliklere sahip olan ustalar çalıştırmaktadır. Kapılarınıza zarar vermeden en kaliteli şekilde ve en kısa sürede yanınıza gelerek işlerini yaparlar. Mahmutlar çilingir, müşterilerini hiçbir zaman mağdur etmez.