TOSMURDA KAPI AÇMA

  Tosmur’da uzun yıllardır müşterilerimizin problemleri üzerinde durmaktayız. Öncelikle bir konu hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Usta ve profesyonel çilingir arasındaki farklar çok fazladır. Öncelikle ustanın söz konusu yerde oluşan problemler hakkında az bir bilgiye sahip olduğunu söylemek isteriz. Tabi ki onunda yıllara dayanan tecrübeleri vardır ancak burada bilgilerden bahsetmekteyiz. Profesyonel çilingir ise anahtarcılık alanında eğitim almış kendini geliştirmiş daha resmi kişidir. Anahtarcılık konusunda rahatlıkla ihtiyaç durumundaki her türlü problemi gidererek müşterisini mağdur etmemektedir. Bu nedenlerden dolayı çilingir çağırırken aradığınız ve çağırdığınız kişinin gerçekten bu işi yaptığına, el becerisinin iyi olup olmadığına ve bu konudaki deneyimlerini sorgulamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde bazı problemler yaşayabilirsiniz. Kimi zaman kapıda kaldığınızda kapıyı açtırmak için çağırdığınız kişi kapıya çok fazla zarar vermektedir. Bu sorunları yaşamak istemiyorsanız dikkatli olmalısınız. Alanya çilingir firması olarak dikkatle ve özenle çalışmaktayız. Bizlerden yardım isteyebilirsiniz.

   Kapı açma yöntemlerini bu şekilde sınıflandırmaktayız. Günümüzde teknoloji çok geliştiğinden kapı sistemleri de oldukça gelişmiştir. Parmak izini tanıtabileceğimiz kilitler, göz taramalı kilitler, anahtarsız kartlı araç kilitleri gibi çok çeşitte kilit üretilmektedir ve kullanılmaktadır. Bu nedenlerden dolayı kapı açma yöntemleri için de değişik apartlar ve aletler her geçen gün yenilenip gelişmektedir. Fazla miktarda ödemeler yapıp yeni aldığımız aletleri kullanamadan yenisi çıkmaktadır. Bu da daha çok araç gereç ihtiyacını beraberinde getiriyor.

  Sizlere basit bir kapı açma örneği ve yöntemi anlatacağız. Öncelikle açılacak olan kapının fiziki incelemesi yapılmaktadır; kapı kanadı ve kasası ahşap mı, metal mi, çelik mi, kapı kasası ve anahtarı bu materyallerin karışımından mı üretilmiş, ana kapının dışında ikinci bir kapı kullanılmış mı gibi araştırmalar yapılmaktadır. İkinci olarak açılacak kapının kilidi veya kilitlerinin çeşitleri tespit edilmelidir; asma kilit veya türevleri, ahşap kapı kilidi( silindirli, sürgülü, dilli, rulmanlı),ahşap kapı emniyet kilidi(muhtelif marka, model ve ölçülerde olmaktadır.),demir kapı kilitleri çok fazla çeşitli olmaktadır, hırsız kapıları gibi. Üçüncü olarak hangi tür kapı kanadı ve kasası kullanıldığına karar verip ve kapı kanadında kullanılan çeşidin tespit edilip şu aşamalar araştırılmalıdır; bu kilitte kullanılan silindir standart bir silindir mi, güvenlik seviyesine sahip bir silindir mi, yoksa özel tasarım mı gibi konulara dikkat edilmelidir. Son olarak da kapı açma işini yapabilmek için gerekli alet ve edevatlara sahip miyiz buna bakılmalı ve işlem yapılmalıdır. Eğer Tosmurda kapı açma işlemlerinizi yaptırırken kaliteli ve güvenli bir işlem istiyorsanız Alanya çilingir firması olarak her zaman hizmetinizdeyiz.